Biblioteka szkolna

BIBLIOTEKARZ: mgr Agnieszka Szczasiuk-Rachwał

e-mail: [email protected]

Godziny pracy biblioteki:

PONIEDZIAŁEK 10.00 – 16.00
WTOREK 8.00 – 14.00
ŚRODA 8.00 – 14.00
CZWARTEK 8.00 – 14.30
PIĄTEK 8.00 – 13.30

Regulaminy:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021/2022

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że Szkoła Podstawowa nr 49 w Krakowie przystąpiła po raz drugi do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tego Programu otrzymaliśmy na zakup książek i sprzętu do szkolnej biblioteki kwotę w wysokości 15 000zł. Po indywidualnych  konsultacjach i rozmowach z rodzicami i uczniami zakupiono 364 książki. Składają się na nie nowe i atrakcyjne dla dzieci i młodzieży pozycje. Będą one sukcesywnie zapełniały półki naszej szkolnej biblioteki. Liczymy na to, że powiększony księgozbiór rozbudzi zainteresowania czytelnicze niejednego ucznia naszej szkoły i pomoże mu jak najlepiej rozwinąć własny potencjał intelektualny.

Jako szkoła od lat staramy się rozbudzać świadomość literacką uczniów organizując rozmaite akcje i konkursy czytelnicze. W tym roku szkolnym na razie udało się zrealizować  2 z planowanych akcji czytelniczych:

  1. 17 XI 2021 odbyła się ogólnopolska Olimpiada ,,HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC”
  2. XII 2021 wszystkie klasy zaangażowały się w projekt: SZKOŁA BOHATERÓW.

Oprócz tego klasy najmłodsze  na bieżąco realizują projekt „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” oraz zakładają kąciki czytelnicze w klasach.

Szczególnie w nauczaniu początkowym dzięki zakupionej literaturze biblioterapeutycznej  promujemy rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnościami poprzez wykorzystanie bajek terapeutycznych  i literatury dla dzieci i młodzieży.

Niestety planowana na ostatni tydzień przed świętami akcja: „ Czytanie jest słodkie” nie odbyła się ze względu na przejście szkół w tryb zdalnego nauczania. W kolejnym półroczu planujemy zrealizować szereg akcji czytelniczych, które mamy nadzieję przeprowadzić mimo sytuacji epidemicznej.

Prosimy o wsparcie naszych wysiłków w kształtowaniu zamiłowań czytelniczych Waszych dzieci. 

Inspiracją niech stanie się list otwarty O ZALETACH CZYTANIA I OBCOWANIA Z LITERATURĄ.

Lokalizacja

ul. J. Montwiłła — Mireckiego 29
30-426, Kraków

Telefon: 12 268 04 10
Email: [email protected]

h

Zobacz wpisy z wybranej kategorii

Skip to content